kasutatud-autoklaav-autoklaavid

Ettevaatust! Kasutatud autoklaavidega. Selle postituse eesmärk on ärgitada ettevaatlikkusele kasutatud autoklaavide soetamisel.

See ei ole antireklaam – ei oleme isegi mõnele oma kliendile soovitanud osta kasutatud riist, kui leiab.

Hiljuti jagas üks klient oma kogemust, kui  ta autoklaavis ja ei kinnitanud kaant korralikult kinni. Rõhu tõusmisel käis korraga pauhhhh ja ligi 3 meetrine aurujuga paiskus välja (õnneks teisepoole, kus ta istus). See toob välja ka argumendi, miks autoklaavida on ohutum, abihoones ja või kuuri/garaažis vm. Ning samuti, et selle kõrval ei maksa ikka istuda. Kuid see on õnnelik juhtum, kuum aur võib teha palju pahandust.

Meelsepa kasutatud autoklaavi soetamisel:

  • Tegemist on rõhu all kuuma auru seadmega, mis võib purunemisel põhjustada tõsist tervisekahjustust!
  • Kas autoklaavil on avarii ventiili, kui mitte siis kaalu sellise autoklaavi ostmist! Juhul kui sul on juba analoogne autoklaav, siis kaalu selle paigaldamist autoklaavile. Lase seda teha spetsialistil!
  • Kontrolli üle tihendid ja tihendite olemasolu!
  • Ole väga ettevaatlik, kui märkad autoklaavi kerel, liideste ühenduskohtades (keevitusel) roostet! Tegemist võib olla ka jää’me tipuga, sa ei näe selle sisse – 3atm. juures võib nii mõndagi juhtuda.

Ja siit siis maiuspala või “selle postituse rosin“, koondasime aastate jooksul nopitud erinevate autoklaavide pilte, milled oleme leidnud veebiotsingust, peamiselt on need kuulutuslehtede ja portaalide ajaloo pilditõmmised. Osasid vanakooli riistapuude koht oleks pigem muuseumis või Kuusakoski vanaraua kokkuostu hunnikus! Samuti on näha osade riistapuude mõttetu ja tülikas kaane süsteem. Suurel osal autoklaavidel puudus – puudub aga üleüldse avariiventiil!

Autoklaav.com