Helduri konservliha on paraja soolasusega ja maitsev. Seda saab aasta läbi kasutada suppides ja panniroogades, ilma et toit jääks liiga soolane. Sama retsepti järgi saab sisse teha ka koduloomade liha ja mitme liha segu. Sellega pidigi olema nagu kompotiga – mida rohkem erinevat liha, seda maitsvam tuleb.

ulukiliha-konserv-retsept

Valmistusaeg: 40-60 min

KoostisKoostis- ja maitseained
 Metskitseliha
5 protsenti ulukiliha kogusestSeakamar
3 kgSealiha (pehme)
140 g 10 kg liha kohtaSool
2 dl 10 kg liha kohtaSuhkur
15 g 10 kg liha kohtaViie pipra segu
 Valikuliselt maitseaineid: kuivatatud basiilik, rosmariin, pune
 Muskaatpähkel (jahvatatud)
 Vürts (purustatud)
 Sinepiseemned
 Köömen
 Paprikapulber (magus sort)
 Jahimehesegu
 Purustatud koriander
PURKI
 Vürts
 Loorber
 Must pipar

VALMISTAMINE

1. Tükelda liha 2–3 cm külgedega kuubikuteks. Pane lihatükid suurde segamisnõusse. Lõika seakamar ribadeks ja lisa lihatükkidele. Lisa nõusse väljamõõdetud kogus soola, suhkrut ja piprasegu ning erinevaid maitseaineid. Kasuta kindlasti ürte, need annavad lihale hea maitse, olemata ülemäära vürtsikad.

2. Sega nõu sisu kätega hästi segamini. Valmista ette 0,5 l purgid. Pane igasse purki 3 tera vürtsi, 1 väiksem  loorberileht ja 5 pipratera.

3. Topi maitsestatud lihatükid purkidesse – igasse purki nii palju, kui aga mahub.

4. Kaaneta purgid ja lao autoklaavi. Kuumuta autoklaavis rõhu all vastavalt kasutusjuhendile. Väike suhkrukogus toob liha maitse hästi esile. Ja see, et kõik maitseained ei ole iga kord täpselt ühesugused, ongi  heaks vahelduseks, kui kasutada purgiliha aasta läbi.

HEA TEADA!
Selle retsepti puhul on antud kogusest ühe metskitse rümbast saadyd liha kohta. Sama retsept sobib ka metssea konserveerimiseks.

 

Allikas: Toidutare.ee