Tutvustame teile paari võimalust, kuidas mõõta autoklaavis temperatuuri. Viimane on autoklaavimisel – steriliseerimisel ÜLIOLULINE aspekt, ehk millel baseerub kõik. Samuti on erinevad toiduained väga tundlikud temperatuuridele ning on suur vahe, kas teil on 110C või 120C ning kui kaua te kuumutate!

autoklaavi-termomeeter

Roostevaba autoklaavil on meil ülaosas uputatava termostaadi pesa, mis tuleb täita õliga ning sinna sisse panna termomeeter. Termomeetreid mis sinna sobivad on väga erinevaid. Me soovitama “vana kooli” elavhõbeda termomeetrit, seda siin-seal ikka veel liigub (mõnel tuttaval seisma jäänud vanast ajast vms.). Elavhõbeda termomeetri asemel saab kasutada ka tavalist punase piirituse vms. baasil klaasist kraadiklaasi, mille temperatuuri välp ulatuks kuni 1-20-130 kraadini. Lisaks neile on olemas erinevaid keskkütte süsteemidele mõeldud termostaadid (alt pulgaga), mis sinna avausse uputada. Soovitavalt võiks need siiski olla VAID alt ühendusega, kuna vastasel juhul on keeruline temperatuuri näitu vaadata! Olemas on ka digitaalsed pulk termomeetrid, kuid nende soetamisel veenduge, et nende temperatuuri välp oleks kuni 130 kraadi!

termomeeter-termomeetrid

Ostes meilt autoklaavi (halli), millel puudub termomeeter võib ostja hiljem lisada sellele termomeetri. Viimast ei pea tingimata tegema, kuna tootja poolt ette antud tabel (termofüüsikaline suhtarv) on üsna täpne. See tähendab, et kui autoklaav on täidetud juhendi järgi, siis kuumutamisel vastav rõhk tähendab vastavat temperatuuri! Kellele see jääb veidi keerukaks või sooviks ka “backup” lahenduseks ka termomeetrit, see saab paigaldada 2 järgmist termomeetrit.

termomteerid-autoklaavile

Autoklaavidele on võimalik lisada ka termo-manomeetri (termo-manomeetrit, mõõdab nii temperatuuri, kui ka rõhku), kuid seda tehes palun laske seda teha asjatundjal. Tegemist on rõhu all, kuuma veega töötava seadmega ning ühendused peavad kannatama kõrget rõhku ning olema kuuma vee kindlad!

Autoklaav.com
www.autoklaav.com